Çene Ucu Augmentasyonu (Çene Ucunun Belirginleştirilmesi)

Profilden yüz yapısı incelendiğinde, çene ucunun burun ile oranlanabilecek bir dengesi vardır. Bu dengenin bazen çene ucunun geride kalmasına bağlı olarak bozulduğu durumlar gözlenebilir. Bu dengeyi tekrar oluşturmak cerrahi girişimle mümkün olabilir.

Çenenin uç bölümünde kemik dokusunu uygun şekilde keserek öne alıp tekrar tespit etmenin bu sorunu gidereceği gibi hiç kemik kesisi yapmaksızın, polietilen biyo-materyal veya silikon çene ucu protezi yerleştirerek de profil dengesi sağlanabilir.

Ağız içinden yapılan kesi ile çene kemiğinin ucuna ulaşılır. Bu bölgede kemik ile yumuşak doku arasında uygun bir cep oluşturularak protez yerleştirilip kemiğe tespit edilir. Etkisi hemen görülecek bir cerrahi girişimdir.

Istanbul’ daki BM Health Turkey ekibi olarak bizler, Türkiye’deki Estetik Cerrahi konusunda en tanınmış uzmanlarla irtibat halindeyiz. Randevu ve irtibat kurmanıza yardımcı olmak için buradayız. Bizimle iletişime geçebilir siniz.

Çene Ucu Augmentasyonu: Kişiye Özel Tedavi Kavramı Çerçevesinde Profesyonel Nitelikli Danışmanlık;

Çene Ucu Augmentasyonu işlemi yapılmadan önce, estetik cerrahınız sizin için tüm tıbbi teknoloji imkanları ile danışmanlık yapar. Tıbbi geçmişiniz kaydedilir, dikkate alınır ve muayene yapılır. Anestezi ekibi size prosedür konusunda bilgi akışı sağlar. Profesyonel ekip tarafından riskler, komplikasyonlar, operasyona alternatifler ve maliyetleri hakkında bilgilendirileceksiniz.

İşlem öncesi ve sonrası BM Health Turkey ailesi olarak bizler her aşamada yanınızda olmak için buradayız…