Duedonal Switch’li Biliyopankreatik Diversiyon (BPD/DS)

Ameliyat iki aşamadan oluşur. Midenin büyük bir kısmı çıkartılarak, tüp mide getirilir. İkinci aşamada ince bağırsak segmenti ile bypass (birleştirilir) edilir.

Midenin çıkış kapısı olan pilorun hemen altından duodenum (on iki parmak bağırsağı) ayrılır ve daha aşağıdaki ince barsak bölümü midenin çıkış kapısına bağlanır. Böylece gıdalar, yeni oluşturulan tüp mideyi geçtikten sonra ince bağırsakların uzunca bir bölümünü atlayarak direk ince bağırsakların daha alt bölüme geçer. İnce bağırsakların yaklaşık dörtte üçü bypass edilmiş olur. Sindirim için gerekli olan pankreas enzimleri ve safra asitleri, ince barsağın son kısmında yiyeceklerle karşılaşır ve sindirim gerçekleşir. Bu ameliyatla ince bağırsakların çok uzun bir bölümü bypass edildiği için, besinlerin emilimi ve kalori alımı da ciddi oranda azalır. Bu ameliyatta, tüp mide ve gastrik bypasta olduğu gibi bağırsak hormonları etkilenerek iştah baskılanır ve iyi bir kan şekeri kontrolü sağlar. Şeker hastalığının tedavisinde, en etkili cerrahi yöntemlerden biridir.

Istanbul’ daki “BM Health Turkey” ekibi olarak bizler, Türkiye’deki Obezite ve Metabolik Cerrahi konusunda en tanınmış merkezlerle ve uzmanlarla irtibat halindeyiz. Randevu ve irtibat kurmanıza yardımcı olmak için buradayız. Bizimle iletişime geçebilir siniz.

Duedonal Switch’li Biliyopankreatik Diversiyon (BPD/DS)’da Size Özel Tedavi Kavramı Çerçevesinde Profesyonel Nitelikli Danışmanlık;

Duedonal Switch’li Biliyopankreatik Diversiyon (BPD/DS)işlemi yapılmadan önce uzman hekimler, sizin için tüm tıbbi teknoloji imkanları ile danışmanlık yapar. Tıbbi geçmişiniz kaydedilir, dikkate alınır ve muayene yapılır. Anestezi ekibi size prosedür konusunda bilgi akışı sağlar. Profesyonel ekip tarafından riskler, komplikasyonlar, operasyona alternatifler ve maliyetleri hakkında bilgilendirileceksiniz. İşlem öncesi ve sonrası “BM Health Turkey” ailesi olarak bizler her aşamada yanınızda olmak için buradayız…