Kepçe Kulak Deformitesi ve Ameliyatı

Kulağın arka yüzü ile kafa arasındaki açının geniş açı olması durumuna kepçe kulak deformitesi denir. Kulağın merkezinde bulunan ve “konşa” adı verilen kaşık biçimindeki kıkırdak yapının dışa doğru büyümüş olması ve/veya kulak sayvanında oluşmuş olması gereken kıvrımların oluşmayıp, ütülenmiş gibi dümdüz olması nedeni ile kepçe kulak deformitesi oluşur. Bu deformite genellikle iki taraflı olabileceği gibi bazen de tek taraflı olabilir.

Kepçe kulaklar neden düzeltilir?

Kepçe kulak deformitesi, bir çocuğun ruh sağlığı, arkadaş ilişkileri ve okuldaki başarısı, açısından önemli sorun oluşturabilir. Sınıf arkadaşları kulaklarda mevcut bu durum nedeni ile çocuk ile dalga geçebilirler.

Ne zaman düzeltilir?

Kulaklar 6 yaşında gelişimini tamamlayacağından, kepçe kulakların okul öncesi dönemde düzeltilmesi mümkündür. Çocukluk döneminde düzeltilmemiş kepçe kulak deformitesinin, ileri yaşlarda düzeltilmesi de şüphesiz ki mümkündür.

Istanbul’ daki BM Health Turkey ekibi olarak bizler, Türkiye’deki Estetik Cerrahi konusunda en tanınmış uzmanlarla irtibat halindeyiz. Randevu ve irtibat kurmanıza yardımcı olmak için buradayız. Bizimle iletişime geçebilir siniz.

Kepçe Kulak Deformitesi ve Ameliyatı Kişiye Özel Tedavi Kavramı Çerçevesinde Profesyonel Nitelikli Danışmanlık

Kepçe Kulak Deformitesi ve Ameliyatı işlemi yapılmadan önce, estetik cerrahınız sizin için tüm tıbbi teknoloji imkanları ile danışmanlık yapar. Tıbbi geçmişiniz kaydedilir, dikkate alınır ve muayene yapılır. Anestezi ekibi size prosedür konusunda bilgi akışı sağlar. Profesyonel ekip tarafından riskler, komplikasyonlar, operasyona alternatifler ve maliyetleri hakkında bilgilendirileceksiniz.

İşlem öncesi ve sonrası BM Health Turkey ailesi olarak bizler her aşamada yanınızda olmak için buradayız…